Kiharcolt siker a Browns ellen

Fontos mérkőzésen vagyunk túl az idei NFL szezon 8. játékhetén, amikor is a Cleveland Browns csapatához látogattunk. Még fontosabb, hogy sikerült győzelemmel hazatérni, 15-10-re sikerült ugyanis megverni a barnákat.

Nem indult túlontúl izgalmasan a mérkőzés, nagyjából a mécses fele éghetett le mire az első TD megszüeltett.. a második félidőben! Az első driveból rögtön három pontos előnyt szerzett a hazai gárda, melyet tudtunk később egalizálni, azonban a csapatok elég messze voltak a TD szerzéstől az első játékrészben. Pedig azt nem lehet mondani, hogy mi nem próbáltunk meg mindent. 1.45-el a félidő vége előtt Boswell készülődött FG-hoz az ellenfél 10 yardosáról. Azt gondolhattuk, egy már-már csukott szemmel bevágott hárompontos után 6-3-as vezetéssel mehetünk félidőre, mi bajunk lehet?!!! Azonban azt is gondoltuk, hogy nem illik ilyen "könnyen" előnybe kerülni, így inkább egy fake field goal, TD passz verziót hívott a "vezetőség", ami egyfelől nem jött össze, mert Boswell túldobta a társat, míg másfelől a dobás közben/ után akkorát kapott, hogy a föld adta a másikat, sok méterrel arrébb. Agyrázkódás erős gyanújával Boswellt tehát sikerült kiírnunk a mérkőzésből. Félidő 3-3

Valahogy mégis az lehetett a néző érzése, hogy jobban akarja ezt a sikert ma a Steelers, és bizonyos játékokkal jobban is tud haladni, mint riválisa. Ezt azonban a félidei eredmény nem tükrözte. Ráadásul rúgó nélkül nekimenni egy ilyen szoros második félidőnek, hát igen, elég rizikósnak ígérkezett.

A második játékrészt rögtön egy 5 playes, 5 yardos száguldással kezdtük, amit egy még gyorsabban, septiben elvégzett punt követett. A Browns itt magához ragadta a kezdeményezést, végigmentek a pályán, majd Johnson 10 yardos TD-jével 10-3-ra elhúztak. A következő lehetőségnél azonban sikerült is visszavágni, ezúttal mi masíroztunk végig a pályán, kicsit lassabban ugyan mint a CLE, azonban utólag ez már magyarázható azzal, hogy gondoltunk a végjátékra a time menedzsmenttel. Najee "Superman" Harris körülbelül a 30, ööö 3 és fél yardosról ugrott előre, és repült be kvázi mindenki feje fölött a célterületre. Csodás TD volt, de mégsem a legszebb a napon.

Tomlin azt gondolta jó lesz ha a punter Pressley Harvin végzi el a rúgó feladatokat. Egészen addig volt ez jó ötlet, amíg egy kickoff-ot sikerült cirka 40 yardra rúgni, úgy, hogy az oldalt kipattogjon, ezzel zászlót, és jobb mezőnypozíciót kicsikarva a hazaiaknak. Ezt követően már-már kínosan ügyeltünk arra, hogy még csak eszünkbe se jusson mezőnygólt próbálni, inkább negyedikre is menjünk rá a TD-re, nagyon közelről. & milyen jól tettük, Pat Freiermuuuuuth egészen parádés, kiváló elkapásával átvehettük a vezetést. 10-15

Innentől nagyjából márnem volt kérdés, behúztuk a mérkőzést, és nagyon fontos győzelmet arattunk -meg persze jól elkentük a barnákat, hisz azt mindenki tudja, láthatta, hogy a szoros eredmény dacára meglehetősen sima meccs volt ;)-