A sikerrel együtt késtük le a hajót - End of '18

Cincinnati Bengals @ Pittsburgh Steelers 13-16

"Control what we can control"
Kezdjük is a mi mérkőzésünkkel, annak megnyerése volt ugyanis az első számú lépés a playoff felé. Tomlin és a többiek előszeretett rigmusa, miszerint kontrolláljuk azt amit tudunk, az első félidőben nem nagyon akart megmutatkozni.
A Bengals meglepett minket, az első negyedben konkrétan alig tudtunk 1st downt csinálni, a vendégek pedig nagyon pörögtek, látszott, hogy a cserék is nagyon igyekeznek, szeretnének bizonyítani.
A második játékrészben aztán jött az újabb hidegzuhany, Roethlisberger eladott labdájával Shawn Williams futott vissza az endzone-ig, ezzel a TD-vel óriási meglepetésre a Bengals szerezte meg a vezetést. 7-0
Ezután újra FG távolságba jutottak, Bullock pedig nem hibázott. 10-3
Próbáltuk az első félidőt sikeresen zárni, s kicsit még lejjebb taszítani a Bengals szezonját. Ebben az évben ugyanis a második negyedben 200 pontot kaptak, ez holtversenyben az első helyre volt jó all time. Eléggé ciki lett volna, ha egy számunkra elvileg "mindent eldöntő" mérkőzésen sikerül nullázniuk bennünket... a saját pályánkon...
Mindenesetre Matt McCrane üde és friss rúgónk utolsó másodperces mezőnygóljával sikerült az eredményen kozmetikázni. 10-3

A második félidőt igyekeztük nagyobb fokozatban kezdeni, s talán az egyetlen értelmes, és sikeres drive-unk után egy Juju TD-vel sikerült is egalizálni. 10-10

A mérkőzés további részre, utolsó negyede a birkózásról szólt, innentől kezdve hat pontost egyik csapatnak sem sikerült szereznie. Mezőnygól háború lett úrrá a pályán, amiből az idei tapasztalatok alapján kicsit meglepően mi jöttünk ki jobban. McCrane 2, míg Bullock 1 kísérletet értékesített, a mérkőzés végén pedig nem sikerült újfent elegendő távolságba érnie a Bengalsnak, negyedik kísérlet után kaptuk meg a labdát, kivédekeztük, az óra lepörgött, a meccsnek vége lett. 13-16

A találkozóról érdemes statisztikák:
Roethlisberger - 287 yard, TD, INT
Ben ezzel a hetedik irányító lett, aki átlépte 1 szezonon belül az 5000 passzolt yardot, míg újraírta a franchise rekordokat a következő kategóriákban: legtöbb passz kísérlet (675), legtöbb sikeres átadás (452), legtöbb passzolt yard (5129), legtöbb passzolt TD (34).

James Conner is visszatért sérülése után, 14 futása volt 64 yardért, ez a 4.6-os átlag pedig meglehetősen jó :)

TJ Watt - 7 tackle, 1 sack, 2 forced fumble
Egyszerűen a legjobb védőnk, mind teljesítményben, mind motiváltságban..

Matt McCrane - Az újonc rúgónak nem volt könnyű dolga, egy végletekig kiélezett mérkőzésen kellett rendre jól teljesítenie. Háromból három mezőnygólt értékesített, 35, 39 és 47 yardról is sikeresen célzott. Bravó!

A mérkőzést tehát sikerrel abszolváltuk, azonban ekkor jött a fekete leves. Történt ugyanis, hogy a Browns - Ravens mérkőzésen 2 perccel a vége előtt, 26-24-es Ravens vezetésnél megkapta a labdát a Cleveland, akiknek csak FG távolságba kellett volna elérniük, hogy nagy valószínűséggel (és egy sikeres FG-val) megnyerjék a találkozót. Baker Mayfield passza azonban felpattant, melyet CJ Mosley halászott le, lezárva ezzel a mérkőzést, és a mi szezonunkat.

A 2018-as idényünk tehát a Colts hajnali győzelmével hivatalosan is befejeződött. Nemsokára egy évadot, érdekesebb témákat kiveséző írással jelentkezünk, na meg a tippjáték eredményével. Köszönjük mindenkinek a szurkolást, jövőre minden bizonnyal erősebben térünk vissza :)