Újabb Steelers győzelem után, a fanyalgók is elégedettek!

Alig kezdtem el foglalkozni a vasárnap esti mérkőzés elemzésével, egy hírre lettem figyelmes. A február 5-én megrendezésre kerülő XLVI. Super Bowl félidei fellépője a popzene ikonja Madonna lesz. Az 53 éves popdíva követi tehát a The Black Eyed Peas-t és ezzel úgy tűnik egy időre lecsengett a kiöregedő angol rockzenészek kora a világ legnézettebb eseményének félidejében. Miután tegnap már arról is beszéltünk, hogy miképpen képzeljük el a közös SB nézést a Chilliben, érezhetően fel van villanyozva mindenki, aki tegnap látta a Steelers játékát. Különösképp a második negyed volt az amire mindenki örömmel gondol vissza, mert bizony nem emlékszem olyan mérkőzésre amikor 28 pontot szereztünk, de őszintén szólva ez más NFL mérkőzésen sem fordulhat sűrűn elő. Nyilván az amerikai kollégák majd ezt visszakeresik, ha még nem tették meg, de mi lássuk mi történt a mérkőzésen teljes egészében. Valahogy úgy indult a mérkőzés, ahogyan Kansas City-ben befejeződött. Egyszerűen a csapat nem találta önmagát, ami főképp az offense gyengeségében mutatkozott meg. ÉS bár egy ideig úgy tűnt a defense is az öltözőben maradt előbb egy false startnak köszönhetően a Cinci TD nélkül maradt. Jöhetett tehát a FG kísérlet, ahol egy érthetetlen késleltetés zavarta össze a vendégeket, majd pedig első körös választottunk Heyward ütött bele a kísérletbe és akadályozta meg a vendégek pontszerzését. Ekkor még nem sejtettük, hogy a speciális csapat lesz ma a mérkőzés hőse, de nagyon jó volt nézni. A folytatásban ismét néhány figyelmetlenség borzolta az idegeink, mint például Wallace elkapása, ami közben ugyan kapott egy nagy ütést, de ő máskor ilyen esetben is lábon marad. Ismét jöhetett a Cinci, de ezúttal már csak egy first down-ra futotta az erejükből. Elkezdődött végre az igazi decemberi football. A negyed utolsó eseménye egy 45yardos Brown elkapás volt, ami megalapozta a második negyed zúzását. Négy playen belül Mendenhall TD-t ért el, majd pedig egy negyedik és out után ismét jöhetett a Steelers, Egy hosszú-hosszú labda szállt Wallace irányába rögtön 1&10-re és a védő csak szabálytalanul tudta megállítani, így ismét a Cinci 20-án voltunk és három Mendenhall kísérletet követően ismét TD-nek örülhettünk. Már 14-0 volt és úgy tűnt a csapat ezúttal nem akar úgy járni, mint 3 hete. Szusi (aki nagyon jó képű) rúgása után, Sylvester kiütötte a labdát a visszahordó kezépől és Sanders megszerezte azt, így a Cinci 23-ról jöhetett a csapat. Ezúttal csak 3 játék kellett ahhoz, hogy Wallace elkapjon egy 12yardos TD-t és máris 21-0 volt. Még hátravolt 08:33 a félidőig és ezúttal a Cincinek is sikerült átgázolni rajtunk elsősorban Green elkapásainak köszönhetően. A végén egy pici védekezési hiba után ugyanő szerzett egy 11yarsos TD-t is. A válaszcsapás nem sikerült, punt volt nálunk is majd pedig náluk is, de micsoda különbség. Antonio Brown lezárt egy 78 mérkőzéses sorozatot és punt return TD-t szerzett 78 mérkőzéses sorozatot szakítva meg ezzel. Nagyon hosszú volt és még a mi kis füves barátunk Holmes tudott visszahordani puntot utoljára. Ezzel ért véget tehát a Steelers történelmének egyik legjobb negyede. A harmadik negyedben már a time management vezérelte a csapatot, hiszen csütörtökön újabb mérkőzés vár a srácokra. Azért Wallace elkapott még egy screen-t és gyönyörűen bevitte az endzone-ba, így kialakítva a végeredményt is. Ami még mindenképpen említést érdemel az Harrison három sackje valamint Taylor INT-je, melynek köszönhetően már -6-os a TO mutatónk. Idén ilyen jó még nem volt, mivel már az első mérkőzésen rosszabbat produkáltunk. A mérkőzés végén már ismét a pályán köszönhettük Batch-t és Dwyer-t, akik ismét belekóstolhattak a mérkőzésbe és a negyededik negyed szép nyugodtan lecsordogált. Összességében nagyon elégedettek lehetünk a csapattal, mert a Bengals igen komoly ellenfél minden csapat számára. Ma azonban különösképp a második negyedben, szinte minden összejött a csapatnak és úgy játszottak, ahogy mindig szeretnénk látni őket. A héten újabb megmérettetés vár a csapatra, ezúttal majd a hazai pályán a Ravenstől vereséget szenvedő Browns lesz az ellenfél. Ami a sérülteket illeti, úgy tűnik a kezdeti ijedség kezd elmúlni Woodleyval kapcsolatban, akit én már nem erőltetnék a teljes gyógyulásáig. Foster is csak kisebb sérülést szedett össze, de csütörtökön ő is játékra kész. Nagyon jó volt látni Big Benéket ahogyan a partvonal mellett ugratták egymást és remélem, hogy ez a forma már kitart akár az SB-ig is. A playoff pozíciók csak egy helyen változtak: Isten-i csoda fiúcska behozta a lovakat a Raiders helyére, így jelen állás szerint Denverbe kell utaznunk a wild card körben, de lehet ez még jobb is! [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qfASLEdDVqE[/youtube] GameDay-Bengals-vs-Steelers-highlights Go Steelers!