Steelers vs. Panthers: 17-16 (Preseason)

Éjszaka megrendezésre került a negyedik és egyben utolsó előszezon mérkőzésünk. Noha ezeknek a mérkőzéseknek nincs jelentősége, mégis nagyon jól esik azt írnom, hogy ismét győzelemnek örülhettünk. Egyértelmű, hogy a 4 gyakorlómérkőzésből ez számított a legkevésbé érdekesnek, nem szeretném leszólni őket, de alighanem az ellenfél mivolta is közre játszhatott ebben,és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy igen kései órában volt a mérkőzés másnap pedig mindenki dolgozni ment. Bevallom nektek, mivel egyedül voltam, ezért csak 2 negyedet tudtam rendesen megnézni, a második félidőben párszor elaludtam 5-10 percekre.   Minden elfogultság nélkül kijelenthetem, hogy az első negyedben egyértelműen megmutatkozott a szintbeli különbség a két csapat között. A Steelers már az első driveban TD-t tudott szerezn. Charlie Batch és Dwyer összehangolt munkájával csapatunk több mint a félpályáig jutott, majd Emmanuel Sanders 37 yardos elkapása után PIT 7:0 CAR. A Carolina támadóalakulata nehezen talált magára, először még egy First down sem sikerült nekik, az első negyedben túlságosan forró lehetett nekik a labda, hiszen mind az elkapók, mind az irányító (Anderson) folyamatosan elejtették azt, nem beszélve az illegal formation-ről, és hogy nem egyszer 1-2 játékos még a helyét sem találta egy-egy play előtt. Nem csoda, hogy nem tudtak pontot szerezni az első negyedben, Suisham 49 yardos mezőnygóljával mi viszont az állást 10-0-ra módosítottuk. A legkiemelkedőbbnek talán Chris Rainey-t mondanám, noha nem volt köze egyik megszerzett ponthoz sem, mégis csodálatos volt nézni a két punt return TD-t, de sajnos annál fájóbb volt, hogy egyiket sem adták meg. Mindenesetre nagyon ügyes a fiú. Remélem sok ilyet látunk még idén, persze úgy, hogy érvényes is legyen. A második és a harmadik negyedben meglehetősen szépen összeállt mind a offense, mind a defense a cicáknál, vagy talán mi engedtünk le egy kicsit. A lényeg, hogy ebben a két negyedben mi nem szereztünk pontot. Ellenben egy igen hosszú drive után Medlock  előbb egy 31 yardos Field Goal-lal 3 pontot szerzett.  A harmadik negyedben pedig egy újabb hosszú drive után már az egész pályán végig tudtak menetelni, ezúttal már Clausen vezényletével, Green elkapása után 10-10. Sajnos a harmadik negyed nem csak azért volt rossz, mivel nem szereztünk pontot, hanem ami ennél talán még rosszabb, Sean Spence (LB) elég csúnya sérülést szenvedett, kocsival kellett levinni a pályáról. Nagyon úgy néz ki, hogy idén már nem tud majd játszani, én azért kívánok neki mielőbbi gyógyulást!   Az első félidőben Charlie  Batch vezette alakulatunk hozta a szokásosat, főként a neki jobban fekvő futójátékot láthattuk, őt Dwyer tökéletesen kiegészítette. Nekem személyes kedvencem, a feladatát tökéletesen elvégzi, mindig sikerült hoznia pár yardot, és láthattunk hosszabb futásokat is tőle. A második félidőben Károly papát Jerrod Johnson váltotta, és onnantól leginkább DuJuan Harris nevét lehetett hallani (többször is felkeltem rá). Az ő futásain kívül azért becsúszott 1-2 passz is, többek között Marquis Maze 31 yardos, és Weslye Saunders 29 yardos elkapása, majd szintén az ő 6 yardos elkapása, ami végül 6 pontot ért, + jutalomrúgás, tehát PIT 17-10 CAR. Az utolsó 3 percben a feketepárducok még szépíteni tudtak, megkockáztatták a két pontot, ami viszont nem sikerült nekik, így újra mi támadhattunk, és pörgethettük volna az időt, ami nem feltétlenül sikerült, a maradék 2 perc alatt a Carolina csak mezőnygól távolságig jutott, de Medlock  56 yardos kísérlete nem sikerült, így a végeredmény Steelers 17- Panthers 16. Talán egyesek (magam is) nagyobb különbségre számítottak, de mint tudjuk, az előszezon meccsek amúgy sem számítanak, és ha Rainey legalább egy visszahordását megadták volna, már sokkal szebb lenne az eredmény. Összesen 130 yard felett futottunk, ebből Dwyer 63-at, Harris 45-öt, Batch 30-at, összességében RB poszton minden rendben még Mendi és Redman nélkül is. A passzokról talán nem is érdemes beszélni, mert Wallace mellett a mostani statisztikák borulnak majd, de jó tudni, hogy Big Bennek bőven lesz alkalmas célpontja. Labdát szerencsére nem vesztettünk, de nem is szereztünk, így a TO mutató legalább nem változott. Összefoglalva a dolgokat, a szokásos apróbb bakiktól és hibáktól eltekintve minden működött, persze amennyire egy Preseason meccsen működnie kell. Én kíváncsian váron, kik morzsolódnak majd le a következő Rosteren, ha jól tudom ez ma van, de szóljatok ha tévedek. Várom az észrevételeket, és ha még elfelejtettem volna, akkor köszöntök minden Steelers drukkert a 2012/13-as szezonban!