Sajnálatos vereség

Pittsburgh Steelers - Kansas City Chiefs 37-42

A második héten a Kansas City Chiefs gárdáját láthattuk vendégül a Heinz Fielden. Gondolkodtam, hogy a mérkőzést végignézve milyen poénos, frappáns címet adhatnék az összefoglalónak, de most kicsit inkább igyekszem ironikusra venni a figurát, talán pár költői kérdést is elbír majd az összegzés. Sokan úgy gondolták, Patrick Mahomes vezetésével talán kicsit akadozhat a Chiefs kétségkívül tehetséges támadósora. Azonban úgy fest, az első két forduló után komolyan kell készülni a csigatészta hajú irányítóból, nem elég egy gyalogkakukkot ráállítani Hill-re, vagy három hegyet felhúzni Hunt elé. A mérkőzés első negyedében mintha hazai pályán sem lettünk volna... Három TD-t is csinált Mahomes! Az elsőnél egy érthetetlen módon majdnem a 10 yardosig elengedett Thomas punt visszahordás, a másodiknál egy Watkins elkapás, a harmadiknál pedig egy Watkins end-around játék alapozta meg a hat pontot.. Na meg az, hogy mindhárom TD-nél elaludt az arany-fekete legénység... Az első Conley TD-t Hilton totyogása segítette, a másodiknál Kelce-t nézték úgy hárman (Williams, Bostic, Sutton) mintha csak egy első körös tight endről beszélnénk, nem pedig a number 2-ról a ligában... A harmadik touchdown-nál pedig hat yard nem volt elég Edmundsnak, hogy földre vigye Huntot, aki játszi könnyedséggel kerülte ki, az endzone-ba futva. Ja, Boswell 0-14-él kihagyott egy 49 yardos mezőnygólt... Így az első negyedet követően 0-21 volt az állás. PS. Volt egy Ben fumble is, amiből persze TD lett volna a végtelenül szimpatikus Chris Jones által, de visszafújták a zebrák, mondván defensive holding volt, így megúsztuk. A második negyedben aztán megfordult a szituáció, nyilván nem volt már kedvünk futtatni Connert, pláne nem az órával együtt. Ben kezdhetett tehát passzolgatni, Jujut használva közel férkőztünk, majd James kapott egy labdát, amit aztán a célterületen belül elejtett, kevésbé TD nélkül, mint ahogy tette azt tavaly a NE ellen. 7-21 Ezután a hegyomlás méretű McCullers mentett meg minket egy Tyreek Hill TD-től, mégpedig egy sack-kel Mahomes-on a passz előtt. Ezután a negyed közepe felé még közelebb férkőztünk egy Juju TD-vel, majd Boswell kihagyott extra pontjával... Igyekeztünk ekkortájt passzokkal haladni, ami Juju, James, Brown elkapásainak jóvoltából sikerült is. A negyed végén aztán James Washington is beírhatta első TD-jét a ligában, Ben passzolt neki a LOS-ről. Conner elkapásával a kétpontos is sikerült, így a félidőre, mintha mi sem történt volna, döntetlennel vonulhattak a csapatok. 21-21 Joggal bízhattunk abban, hogy a második félidőben valahol hasonló színvonalon folytatjuk, ahogy a legutóbbi negyedben abbahagytuk. Azonban a támadósor kicsit visszaesett, és sajnos a védelem is. Így történhetett, hogy a 2 perc alatt újra vezetést szerző Chiefst előbb még be tudtuk fogni egy pár yardos futott Conner TD-vel, azonban ezután Robinson és Hill elkapásaival újra 14 pontosra növelte előnyét a Kansas City. A negyedik negyed elején egy safety-vel próbáltuk megzavarni a Chiefst, azonban ez kevésbé volt sikeres, a szépítés még sokáig váratott magára, így utólag pedig mondhatjuk azt is, hogy túl sokáig, hiszen Fast Ben Roethlisberger futott touchdown-ja két perccel a vége előtt érkezett, ezután a Chiefs pedig már megoldotta a befejezést. 37-42 A pozitívumokat nézve, Ben a rá kényszerített passzolgatás dacára 452 yardot, 3 TD-t passzolt, 0 INT mellett, ami megsüvegelendő. Jesse James 5 elkapásból emberemlékezet óta nem látott mennyiségű TE yardot (138) szerzett, 1 TD mellett. Juju: 13 elkapás, 121 yard, TD - Sounds great ;) Körülbelül itt ki is merültünk a dícséreteket tekintve... "Namármost", a mérkőzéssel, többekkel bizonyosan ellentétben nekem több fenntartásom is van, amit, mint a cikk írója meg is osztanék Veletek. Nyilván nem vagyok profi pro-football analyst, meg hasonlóan hangzatos expert, azonban véleményem szerint nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy Patrick Mahomes 6 TD-t tud passzolni ellenünk hazai pályán. Míg a mi irányítónk 2 Super Bowl gyűrűvel rendelkezik, addig Mahomes 2 kezdő meccsel... Feel the difference here... Én azt is megértem, hogy gyors Tyreek Hill, meg jól fut Kareem Hunt, kiváló TE Travis Kelce, és rajtuk kívül van még pár első néhány körös elkapója egy csapatnak, de ezeket tudtuk eddig is. Az, hogy olyan szintű misskomunikáció legyen a csapatnál mint volt az első negyedben, az elég furcsa. A Mahomes karerejét üdvözítő írásoknak most itt helye nincs, ezeket a passzokat talán egy átlagos képességű irányító is meg tudta volna dobni, védő akkor se lett volna a közelben. Dekoncentrált volt a társaság, a védelem szempontjából szinte teljes mértékben, ez pedig szerintem már felvetheti az edző hibáját. (Butler, we see you) Szezon előtt jöttek a hangzatos nyilatkozatok a vezérekről a kommunikációban, ehhez képest sem Bostic, sem Edmunds, sem Burnett nem tud kiemelkedni, semmilyen szinten. Így azért nehéz... Nyilván új a DL edző, meg a DB edző, így idő kell, hogy legyen kohézió, meg miegymás. Zárjuk tehát pozitívan a cikket, jövő héten amúgy is elutazhatunk egy melegebb helyre, Floridába, ahol a szurkolóinak csalódást okozó, idén nem 0-2 -vel kezdő, Fitzmagic (819 yard 8 TD) vezette Tampa fogad majd minket várhatóan tárt karokkal :) Nem ártana egy komolyabb teljesítmény a részünkről a meccsben, és idényben maradáshoz most már, ehhez szinte nem is találhattunk volna jobb ellenfelet. Önbizalom növelésnek meg is tenné, ha le tudnánk gyűrni az idény eddigi meglepetéscsapatát.