Browns - Steelers előzetes

Most vasárnap a hatodik körben a Steelers Clevelandbe látogat, ahol immár másodszorra nyerhetünk idén a barnák ellen. Múlt héten mindkét csapat győzelmet tudhatott magáénak, a Steelers a Jaguars, a Browns pedig Titans ellen. Bár ezzel még korai foglalkozni, az acélvárosiak jelenleg a csoport 3. helyén állnak 3-2-vel, míg a Clevelandiek 2-2-vel a csoport utolsó helyén állomásoznak. A két csapat csoportrivális révén eddig 125-ször találkozott egymással, ebből az utóbbi 29 alkalom mérlege 26-3 a Steelers javára. A Browns utoljára 2012-ben tudott legyőzni minket. Mindkét csapat eddigi eredményei elég katonásra sikeredett, W után L, L után W , most statisztikailag mindkét csapatnál vereség következne, így ne lepődjünk meg egy kettős vereség láttán. Viccet félretéve, noha a Steelers legutóbb hazai pályán játszott, a Browns így is közel tudott kerülni hozzánk, és csupán 3 ponttal maradtak le. Most ők lesznek hazai pályán, ezért Big Benéknek az első perctől az utolsóig koncentrálniuk kell. Egyénként a Clevelandiek az idei szezonban csak szoros meccseket játszottak, eddig egyik mérkőzésükön sem volt 3 pontnál nagyobb a különbség a végeredményben, akár megnyerték, akár elveszítették azt. Ráadásul múlt héten a Titanst a második félidőben nem engedték pontot szerezni, és 10-28-ról fordították meg az állást, tehát arra is figyelnünk kell, hogy Big Bent ne tudják kivonni a játékból, vagyis az O-linenak fel kell kötni a gatyát, ha idegenben is győzelmet szeretnénk. Jó statisztikákkal indulunk játékosok terén is, Le’Veon Bell harmadik helyen áll a ligában futott yardok tekintetében, míg Antonio Brown a negyedik legtöbb passzt kapta el eddig a szezon során. Big Ben mind passer ratingben, mind passzolt yardok tekintetében megelőzi ellenfelünk irányítóját, Hoyert. Mellettünk szól még az is, hogy a Clevelandnek nincs igazán elitnek minősülő, kiemelkedő elkapója, ennek ellenére azért a kötelezőt most is, ahogy eddig is, hozni fogják passzban és futásban is. És ugye futás ellen, mint tudjuk, idén sem remekel a rush D. A Steelers secondary viszont kiheverte Ike elvesztését, múlt héten megfelelő játékot nyújtott, amit mindenképp meg kell tartani a Browns ellen, és majd a későbbiekben is. Összességében elmondhatjuk, hogy minden tudásunk megvan a végső győzelemhez, akár idegenben is. Ehhez azonban az kell, hogy rendben legyünk fejben. Vagyis a mérleg csak úgy borulhat a mi oldalunk felé, ha a játék egyik felében sem alszik el a csapat. Továbbá figyelnünk kell a feleslegesen, butaságból összeszedett büntetésekre, és természetesen az eladott labdákra is. Az igazi fanatikusokat pedig most is várja az Endzone Pub, és persze mi is! GO STEELERS!