Dallas Cowboys - Pittsburgh Steelers 35-30

temp2016_dal_1113kr_1261-nfl_mezz_1280_1024 Három mérkőzéses vereség sorozat. Így érkezett el a szezon kezdete óta talán egyre jobban várt vasárnap, mikor is a Dallas Cowboys-t láttuk vendégül. Nem voltak jók az előjelek, de mivel nálunk tradíció, hogy jól szerepelünk a jobb gárdák ellen (csakúgy, mint hogy felemás képpen a gyengén állókkal szemben), így talán mindenki bízott benne, hogy most fordítjuk meg a szerencsénket, és hazai pályán csak leküzdjük a 7-1 es mérleggel ligaelső kék fehéreket. A mérkőzés maga nem okozott csalódást, hiszen talán az idei év egyik legszínvonalasabb találkozóját láthattuk, a szintén ezen fordulóban játszott Seattle – New England párosítással egyetemben. Nem kevesebbszer, mint hétszer változott az eredmény egyik vagy másik csapat kárára. Sajnos ebből az orosz rulettből megint mi jöttünk ki vesztesen, sorban immáron negyedszer szenvedve vereséget. Ne szaladjunk azonban ennyire előre, nézzük szép sorjában mi történt a Dallas ellen, és mi az ami miatt joggal bizakodhatunk még a csapatban. 1st half Nem is kezdődhetett volna jobban, Chickillo és Shazier közreműködésével rögtön fumble-t erőszakoltunk ki, és szereztünk meg, melyből egy bámulatos Bell elkapással TD-t is szereztünk 6-0 A két pontos kísérlet sajnos nem sikerült. A Dallas válasza itt még kimerült egy mezőnygólban 6-3 Újabb ellentámadás részünkről, újabb TD, ezúttal Rogers kapta el szintén meseszerűen Ben passzát 12-3 Viszont ezúttal sem sikerült plusz két pontot feltenni a táblára. Ezekiel Elliott eddig a futásairól volt híres, készültünk is belőle, mégis sikerült összehozni neki egy nagy játékot, rövid passz után 83 yardon keresztül üldözték védőink, hiába. Az állás még mindig nekünk kedvezett 12-10 Később jött azonban az újabb Bailey FG, így már át is vették a vezetést 12-13 A félidő vége előtt még Boswell is betalált, így a félidőben mi álltunk előrébb 15-13 2nd half A második félidőben aztán még inkább rákapcsoltak a csapatok. Egy gyors mezőnygól váltást 18-16 egy TD elkapás követett, Dez Bryant volt az elkövető 18-23 Az utolsó negyedet aztán sikerült Bell első futott TD—jével kezdenünk, így újra mi vezettünk 24-23 Újfent elhibáztuk azonban a kétpontos kísérletet. A következő vendég pontszerzés ismét Elliott nevéhez fűződött. Futott hatpontosával újra magukhoz ragadták a vezetést 24-29 Majd elérkeztünk az utolsó két perchez, ami nagyjából össze is foglalta az egész mérkőzést. Előbb Roethlisberger vezetésével mi indulhattunk úgy neki a drive-nak, hogy pontokat kell szerezni, amivel akár meg is nyerhetjük a találkozót. Nagyon szépen masíroztunk végig a pályán, hogy aztán egy hihetetlen TD-vel vezetést szerezzünk. Történt ugyanis, hogy egy James elkapás után 15 yardnyira kerültünk az endzone-hoz, azonban vészesen fogyott az idő. Mutatta is Ben, hogy spike-olni fog, mindenki elhitte, a játék elindításával a védők sem mozdultak, a támadók sem. Kivéve két embert. Brown iramodott meg a szélen, Ben pedig a tátott szájak felett dobta oda neki bravúrosan a labdát. Ezzel a fake spike akcióval szereztünk újra előnyt. 41 másodperc volt hátra  30-29 Ezután jöhetett a Dallas feltehetően utolsó drive-ja, melyben Elliott szinte az utolsó játékból szerzett egy meglehetősen sima 32 yardos futott touchdown-t. A játékot megelőzően kapott, abszolút szükségtelen Davis facemask következtében 15 yardos büntetéssel segítettük őket 30-35 Az utolsó két drive tehát abszolút jól leírta a találkozót. Mi harcoltunk, küzdöttünk, haladtunk előre, pontokat szereztünk egy remek egyéni teljesítmény után. Kihagytuk a kétpontost (csak ezen a mérkőzésen 4-ből négyet hagytunk ki, míg a Dallas 2/2 –t), de nálunk volt az előny. A Dallas is szerezte a yardokat, egy kicsit kevésbé meggyőzően, elkövettünk egy hibát védekezésben (sisak rángatás) majd még egyet (32 yardos érintés nélkül engedett TD), ezzel pontokat szerzett az ellenfél, és elveszítettük a meccset. :( [video width="1280" height="720" mp4="http://steelers.hu/wp-content/uploads/2016/11/Every_Play_From_the_Cowboys_vs_Steelers_Final_2_Drives_Week_10_Highlights_NFLwww.MP3Fiber.com_.mp4"][/video] Ami a pozitívumokat illeti, tényleg nagyon jó meccs volt! Annak aki teheti, talán még a vereség ellenére is ajánlatos pótolnia. Támadásban végre előléptek emberek, ahogy azt hiányolhattuk az elmúlt meccseken. Rogers is remek volt, James is, Brown szokás szerint, Roethlisberger pazar. Bellnek is megvan végre az első két TD-je (1 futott, 1 elkapott), Green is bemutatkozott, nem is rosszul (3 catch, 30 yard) A védelem igyekezett kordában tartani a Dallast, ami ha nincs az egy-két sajnos már már szokássá váló egyéni hiba, felelőtlenség, vagy a csapat részéről kihagyás (83 yardos passzolt TD, utolsó 32 yardos Cowboys TD), akkor megnyerhettük volna a találkozót. Sokkal több first down-t szereztünk mint a Dallas (30-20), totál yardokban, sack-ekben, labdaszerzésben, red zone hatékonyságban is jobban álltunk a mérkőzés végére. Mindezt nagyjából hasonló labdabirtoklási idő mellett. Mindezt az immáron 8-1-es Dallas Cowboys ellen.. Mindez általában elég a sikerhez akár egy playoff rangadón is… Mindez azonban nem volt elég ma, nyert a Dallas :( 15003315_10154856645899905_399651099634266315_o Azonban MINDEZ az ami miatt szeretjük a csapatot, és láthatjuk, hogy bárkivel képesek vagyunk felvenni a versenyt. Bár nyilván ez kevés, ha ezeket a meccseket nem tudjuk behúzni. Reméljük a pozitív dolgok megmaradnak, a negatívok elfelejtődnek, hétvégén Cleveland-be utazunk, és reméljük újra helyes irányba fordulunk...