Kötelező győzelem: PIPA

15167628_10154879297209905_4087164170610057697_o James Harrison. Aki csak kicsit is ismerős az NFL világában, kizárt, hogy ne találkozott volna az úriember nevével. Harrison kisebb megszakításokkal 2002 óta a Steelers tagja, s tegnap óta, 38 évesen is aktívként, a Pittsburgh Steelers legtöbb sacket szerző játékosa. A soron következő, Cleveland elleni mérkőzés többek között eme csúcsdöntésre volt hivatott választ adni, olyan kérdésekkel egyetemben, mint hogy mi lesz a szezonnal egy esetleges kudarc után, hogy fog menni a pass rush, és a támadójáték az egyébként szeles, havas-esős Ohio-i időjárásban. Örömmel jelentjük, ez végre egy olyan hétvége volt, amikor minden kérdésünkre pozitív választ kaphattunk. Steelers – Browns 24 – 9 15123379_10154879504559905_2804610126918610502_o Kezdjük rögtön Harrisonnal. A mérkőzés előtt mindössze egy sack választotta el őt attól, hogy Jason Gildont megelőzve a franchise legeredményesebbje legyen a kategóriában, ami a csapat történelmét nézve meglehetősen nagy dolog. Hihetetlen, hogy ennyi idősen még mindig érez magában annyi erőt az öreg, hogy őrületbe kergesse a nála sokkal fiatalabb játékosokat, különösképpen irányítókat. Külön érdekesség, hogy élete első sack-jét is éppen a Cleveland ellen szerezte D-Bo, a mostanival pedig immáron ő vezeti a ranglistát, szám szerint 77.5–vel. A mérkőzés maga nem is alakulhatott volna jobban. A rossz időjárási körülmények ellenére felül tudtunk kerekedni, és le tudtunk zárni egy sorozatot. Nevezetesen, hogy az elmúlt négy találkozón nem tudtunk nyerni… Artie Bruns már az első Cleveland-i támadásból INT-t szerzett. Ez a back 2 back INT biztosan nagyon jót tesz az önbizalmának. Az első félidőben sok játékból álló, hosszú driveokat sikerült vezetnünk, Bell parádézott, mind talajon, mind levegőben, meg is döntötte egyéni csúcsát az első negyedben szerzett scrimmage yardok tekintetében. A hazai csapat védekezésben nem mutatott nagy ellenállást, bár a red zone-ra azért annyira leszűkült a pálya, hogy kétszer is csak mezőnygólt vállalhattunk. 6 – 0 A második negyed végét aztán muszáj volt TD-vel zárni, és egy szabálytalanság miatti utolsó másodperces Bell futott TD-vel végre célt értünk. A két pontos kísérlet pedig egy kiváló egykezes David Johnson elkapással sikerült. Így a félidőre megnyugtatónak mondható, 14-0-s előnnyel vonulhattunk. A barnák az első félidőben szörnyűek voltak támadásban, alig volt náluk a labda, futással egyáltalán nem haladtak, néha egy-egy sikeres passz tartotta őket a pályán. A második félidőben aztán kicsit feljebb zárkózott a hazai gárda, de a lényegi kérdések már itt eldőltek, szinte csoda kellett volna, hogy ennyire gyenge játékkal felül tudjanak kerekedni. Mi lightosan ugyan, de a pályán voltunk, a végén egy szinte már szokásossá váló Shazier kiharcolt fumble után Hargrave vetődött rá a labdára az endzone-ban (TD), megszerezve ezzel a mérkőzés utolsó pontjait, lezárva a találkozót, megnyugtatva az esetlegesen már kicsit borúlátó szurkolókat is. 24-9 A védelem remekül állta a sarat, bár nekem a passz elleni védekezés speciel még mindig kicsit szúrja a szemem. Összesen 8 (!) sacket szereztünk a meccsen, Tuitt-ot (2,5) néha ketten-hárman sem tudták tartani. Shazier és Timmons is kiválóan játszottak. A Browns összesen 33 yardot futott, a legtöbbel pedig a Kessler agyrázkódása után pályára lépő 37 éves McCown zárt, szám szerint 11-el! Ben közben ugyanannyi győzelmet számlál már a Browns stadionjában (1999 óta) mint bármelyik barna QB, még úgy is, hogy ő csak 1x játszik ott évente........ (!) :D Magabiztos mérkőzést zárt, ugyan TD nélkül, de remekül mozgatta meg a Browns védelmét, néha ilyen remekbe szabott csodákkal: [video width="640" height="360" mp4="http://steelers.hu/wp-content/uploads/2016/11/Ben_Roethlisberger_throws_impressive_diving_side_arm_passwww.MP3Fiber.com_.mp4"][/video] Kötelező győzelmen vagyunk túl, de mégis nagyon fontos volt ezt a találkozót behúzni. Muszáj volt kis erőt gyűjteni a négy vereség után, illetve azért ne feledjük, egy csoport ellenfelet győztünk le, még ha az a gyengécske Cleveland is volt. A Baltimore kikapott a Dallas ellen, így már csak a jobb csoporton belüli eredményei miatt áll az élen. Rövid hét következik, csütörtökön, Hálaadás napján Indianapolisba látogatunk, reméljük elhozzuk a győzelmet, és végérvényesen rálépünk a helyes útra. Íme az találkozó összefoglalója: [video width="1280" height="720" mp4="http://steelers.hu/wp-content/uploads/2016/11/Steelers_vs_Browns_Week_11_Game_Highlights_NFLwww.MP3Fiber.com_.mp4"][/video]