Elképesztő fordítás Jacksonville-ben

Ha a tényeknél maradunk 20-16-ra nyertünk a Jaguars ellen egy végletekig kiélezett mérkőzésen. Ez a mérkőzés azonban sokkal többről szólt, mint maguk a tények.

Tavaly kétszer vert minket a Jaguars, a második pedig különösen fájó volt. Úgyhogy bár visszavágásra készültünk, azért Big Bennek úgy látszik a Ramsey-Bouye páros ellen nem igazán megy. Ennek megfelelően nagyon gyengén kezdtünk, de sajnos a labda mindkét oldalán. Ami ugyanis Roethlisberger számára a Jax sztár CB-i, az a védelemnek Leonard Fournette. Vagyis egyfajta nemezis, aki ellen nem képes tudásának megfelelően játszani. Az első félidőben 10,1-es passer ratingje volt Big Bennek, aki összesen 53 yardot passzolt és kétszer is eladta a labdát. https://twitter.com/i/status/1064232254237401088 Ráadásul nem is igazán dolgoztatta meg a védelmeket Roethlisberger. Folyamatosan Brown-t erőltette, akit a remek formában lévő Ramsey követett. TE játék nem volt, a futásokat pedig remekül fogták. Pontosan azt próbálták játszani, ami működött: hiába védte remekül a fal Big Ben-t, aki nagyon pontatlan volt. Sokakban felrémlett a tavalyi alapszakasz mérkőzés szelleme és képtelenek voltunk újítani. Közben a labda másik oldalán a védelem FG-on tartotta a nagyon halovány Bortles vezette támadóalakulatot, de talán az előző két összecsapás miatt, nem tudtunk csak Fournette-re figyelni és a kiváló futó rendre legalább 4-5 yardot tudott haladni. Így persze a vörös zónáig nem tudtuk megállítani őket, de legalább ha Bortles kezébe kerül a labda, odaértünk: https://twitter.com/i/status/1064234595011321856 És Big Ben nem javult...képtelen volt felállni a padlóról. Volt olyan pillanat a mérkőzésen, amikor ilyen statisztikája volt: Roethlisberger 3/11 18 yards 0 TD 1 INT 1.7 RATE, annak a játékosnak aki tökéletes mérkőzést játszott 10 nappal korábban. Na de vissza a védelemre. Hargrave 1998 óta az első olyan NT, aki egy mérkőzésen 2 sacket szerzett. Persze aki alaposan megnézte a mérkőzést, Hargrave Tuitt sérülése miatt lényegében DE-t játszott Alualu-val váltva és így inkább McCullers játszotta a klasszikus NT-t. De Butler edző jól kevergette a kártyákat, csak éppen rengeteget volt pályán a védelem és így nem is lehetett a végtelenségig megállítani a futójátékot. A félidőre végül Roethlisberger 8/19 53 yards 0 TD 2 INT 10.1 RATE, a yardokat tekintve pedig  66 169. A 2. félidő pedig ott folytatódott, ahol az elsőt befejeztük. Szerencsére azonban a védelem elkezdett felkeményedni, még az első félidőben látottnál is jobban. https://twitter.com/i/status/1064245963529711616 A támadók végre elkezdtek haladni, de a vörös zónában ismét beütött a krach: https://twitter.com/i/status/1064249077976580096 Ahogy a remény elkezdett pislákolni, rögtön jött az INT és kaptunk is egy TD-t. Azt hiszem ez volt a legmélyebb pontja a mérkőzésnek, ahonnan már csak felfelé vezetett az út. És egyből ugrottunk is egy nagyot: https://twitter.com/i/status/1064252407100563456 Végre jött a wifi jel és 78 yardos TD-t eredményezett. Szerintem a Jax védelme nem vette már komolyan BB-AB párost. Ezzel egyébként már 8 egymást követő mérkőzésen szerzett a Ben-Brown páros TD-t. (a csapatnál 11 a legtöbb: Buddy Dial: 11 mérkőzés 1959-1960) Aztán ismét visszakerült a labda, de továbbra sem tudtunk úgy haladni, ahogy megszoktuk a csapattól. Az elmúlt időszakban az egyik legjobb volt a Steelers az egész ligában a 3. kísérletek sikerességében, de a Jax elleni 1/9-et nem fogjuk a kirakatban mutogatni. A védelem azonban egyre keményebb volt, nagyon feküdt ez az egydimenziós játék, és sackből is sikerült 6-ot bemutatni.  Végül 5:06-al a vége előtt a saját 20 yardról indulhatott a csapat. Big Ben pedig végre vezérré vált. Jobban bevontuk a passzjátékba JuJu-t, McDonaldot és még a Jax is besegített némi facemask szabálytalansággal. És ez az az időszak, amikor már sikerültek a játékok, akármihez nyúltunk. Végül a drive McDonald TD-jével ért véget: https://twitter.com/i/status/1064260709327007744  És ekkor még 2:28 hátra volt, 3 időkéréssel és a 2 perces figyelmeztetéssel. A 2. félidőben a hazaiak 5 alkalommal kényszerültek 3&out-ra. Bortles pedig továbbra sem vállalt kockázatot, így 3 Fournette futás után visszakaptuk a labdát 1:42-vel a vége előtt. Eddig 40 alkalommal vezetett Roethlisberger game winning drive-ot. Ez már szerencsére 41. A kulcsjátékot JuJu mutatta be Bouye mellett: https://twitter.com/i/status/1064263088596271107 Ezután jöhetett volna egy Conner TD, de sajnos elejtette a győzelmet jelentő labdát James. Így aztán még drámaibb lett és Ramsey mellett Brown mutatott be egy fantasztikus 24 yardos elkapást. Rajzolni sem lehetett volna szebb passzt Roethlisbergertől. Hogy ne legyen semmi egyszerű a következő játékban Switzer-t a sisaknál rántják vissza. Pedig sokan már elhitték, hogy interception. De a hívás egyértelmű volt. Így újabb kísérlet következett, majd pedig egy védő holding után a mindent eldöntő játék: https://twitter.com/i/status/1064265283521536001 Talán egy shovel passz akart menni McDonald felé, de mivel Roethlisberger észrevette, hogy Ngakoue elindult befelé, inkább előre vetődött és végül szerencsésen landolt apró-pici testével :) A végén aztán még jött egy strip sack Watt-tól. Ez volt a 10. sackje idén, ami nem kis dolog ám. Az utolsó OLB aki eddig jutott James Harrison volt a Steelersből. https://twitter.com/i/status/1064251164181463040   A mérkőzésen egy említésre méltó sérültünk volt, Chickillo bokája sérült meg, azt nem tudjuk pontosan, hogy mennyire súlyosan.  Vasárnap Denverbe látogat a csapat, ahol egy hasonlóan erős védelem, de egy jobb támadósor vár minket. A front7-nek kifejezetten komoly megmérettetés lesz, hiszen jó OL van Keenum előtt.  Az elmúlt 6 mérkőzésen 18,2 ponttot kapott a Steelers, ez talán megugorható Big Benék számára, de a magaslaton nem igazán szokott menni a csapatnak.