Motiváló győzelem @ Kansas

A múlt héten földig gyalult csapatunk ezúttal a (NFL) listavezető Kansas City-hez látogatott, annak reményében, hogy sikerül megfelelő választ adni a kétkedőknek, és mi leszünk az a csapat mely miatt végre a forduló után már nem lesz veretlen csapat a ligában. Ben 5 int-jét volt hivatott feledtetni, a DEF pedig az egyik legjobb, legsokoldalúbb Offense-t féken tartani, melyből is 5 forduló után kitűnt az újonc futó Kareem Hunt kiváló teljesítményével. Egy-két mondatban nézzük is a legfontosabb momentumokat a mérkőzésről. Egy–két bemelegítő játék után rögtön puntra kényszerültünk a találkozó elején. A Chiefs támadhatott… Vagyis, csak próbált. A kezdő centert helyettesítő Fulton azonban olyannyira rosszul adta fel a labdát Alex Smith-nek, hogy az a jobb válla felett elrepülve az endzone-ból is kipattogott. Így egy safety-vel gazdagodtunk, s szereztük meg a vezetést. Ráadásul ugye a labdabirtoklás is nálunk maradt. Illetve maradhatott volna, de sajnos AB és Juju hibáját követően egyből visszaszerezte a labdát a KC. Bár sokra nem mentek vele, előrébb már nem sikerült araszolniuk, egy FG után mégiscsak náluk volt az előny. 2-3 Ezután egy újabb hosszú, hat és fél perces drive-ot vezetve immáron Bell 3 yardos TD futásával visszavettük a vezetést. 9-3 A KC nem tudta tartani Bellt, szinte mindig meg volt két játékból a first down. A problémáink az end zone-nál kezdődtek. Ettől függetlenül még egy mezőnygól belefért az első félidőbe, és sajnos egy újabb Big Ben INT is. Igen, az utóbbi két mérkőzésen ez már a hatodik (!) labda eladása volt Bennek, igaz, ezúttal Brown volt az, aki elősegítette a KC labdaszerzést, miután egy neki dobott passznál megtorpant, és ez a mozdulat elég is volt, hogy a labda a Chiefs védő Peters kezébe repüljön. Ettől függetlenül a hazai csapat nem tudott mit kezdeni támadásban. Sokatmondó adat, hogy Bellnek az egész első félidőben több szerzett yardja volt mint az egész piros-fehér alakulatnak… Félidőben tehát 12-3 A harmadik negyedet ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, illetve.. Mindkét csapat részéről puntokat láthattunk, majd a játékrész végén egy két játék sikerült Smith-nek, ráadásul buta szabálytalanság után már az endzone-unkban találhatták magukat. A negyedik negyedre fordulva azonban négy kísérletből sem sikerült TD-t csinálniuk, bár az utolsó lehetőségnél a visszajátszás alapján úgy tűnt, a Chiefs elkapó két lábbal földre ért az endzone-ban, azonban mivel Sean Davis ezután kikaparta kezéből a labdát, a bírók sikertelen passznak ítélték a kísérletet. Andy Reid piros zászlaja a zsebében maradt. Pár perccel később összejött, ami az imént nem, Smith menekülésből passzolt TD-t Thomasnak, felzárkózott az eddig semmit sem mutató Kansas. 12-10 A következő támadásunknál aztán egy 3 & 2-es szituációnál érkezett az, amit nem nagyon szokhattunk meg Steelers meccsen, mellénk állt a szerencse. Roethlisberger passzát ordas nagy mákkal Gaines nem húzta le, csak megpiszkálta, melyet Brown nagyon koncentráltan összeszedett, és meg sem állt a TD-ig. 19-10 A Chiefs ezután eljutott még egy field goal-ig, 19-13-re módosítva az állást. Sajnos a mérkőzés lezárásaként elvesztettük a labdabirtoklás jogát, így a Kansas-nek ott volt a sansz, hogy két perc alatt győztes drive-ot vezessen. #92 Jött azonban Harrison, aki 3 &10 –nél -9 yardot érően sack-elte Smith-t, a negyedik és 19 pedig soknak bizonyult a főnököknek, egy-két térdelés után megszereztük tehát a győzelmet. 19-13 X faktor: BELL, így csupa nagybetűvel, egész mérkőzésen hihetetlen teljesítmény nyújtott, nagyon mentek a futásaink, hol a fullback Nix, hol a két TE James és McDonald, hol DeCastro vagy Pouncey törte az utat Bellnek. 179 futott, 12 elkapott yard, 1 TD!!! A KC egyszerűen mérkőzések óta nem tud megoldást találni a Steelers (Bell) futóteljesítményére, azonban ezen az estén a DEF volt az aki igazán limitálta őket. Hunt-nak alig volt pár, pár yardos futása, inkább elkapásokból villantott, azt is jellemzően az utolsó negyedben. Három negyeden át köze sem volt a mérkőzéshez a Kansas-nek, egyedül annak köszönhették, hogy versenyben maradhattak, hogy csapatunk nem nagyon tudta touchdown-okra váltani labdabirtoklásait. Roethlisberger ma sem volt az igazi, de ilyen futójátékkal a game manager szerep fekszik neki. Nincs mit szépíteni, nagyon jól reagáltunk a múlt heti csúfos vereségre, a DEF nagyon kitett magáért, egyszer kétszer volt csupán, hogy elváltottuk magunkat, ha ezeket a hibákat ki tudjuk küszöbölni, nagyon jó kis DEF állhat össze. Főleg akkor, ha az ellenfél futójátékát is legalább úgy tudjuk fogni, mint ezen a szép estén. # Kicsit árnyalja a győzelem fényét, hogy a hírek szerint Martavis Bryant azt kérte cserélje el a csapat, nem érzi magát megfelelően játékba vonva. Mondjuk minden könnyebb lenne, ha elkapna egy-két kulcspasszt, netán lenne pár hosszabb elkapása. Mindenesetre első körben mind a csapat, mind a játékos cáfolta a híresztelést. Maradjunk azért két lábbal a földön, szép győzelem volt a mostani az ez idáig veretlen Chiefs ellen, azonban ha nem tudjuk állandósítani ezt a DEF formát, és nem kezdünk valamit a red zone beli tanácstalanságunkkal, szélsőséges esetben még csoporton belül is bajban lehetünk. Az idő nagyszerű a forma megőrzésére, hét végén a pihenőjéről visszatérő Bengals látogat a Heinz Fieldre.