Steelers–Ravens rivalizálás

Az  AFC North  legádázabb rivalizálása 1996. szeptember . 8 -án,  a Three Rivers Stadiumnak neveztet "szentélyben" kezdődött. Akkor 30 -17 nyert a Steelers.

Azóta... 27 alkalommal harcoltunk a Ravensel.

Összesítésben 19-11  az mérleg a Steelers javára, ami még inkább biztató, hogy a Pittsburghban a Steeleres 12-4 re áll, 2006 december 24-én  kaptunk ki utoljára otthon. Továbbá az utolsó öt meccsből 4 mi nyertünk meg.

Ebből kettő hosszabbításban  egy -egy mezőnygóllal dőltek el, a legnagyobb különbség  AFC döntöben volt a Polamalu "pick 6"-nek köszönhetően.

November 9 Pittsburgh Steelers 37–0 Three Rivers Stadium

Első alkalom hogy mind a két mérkőzést megnyerte az egyik csapat. Pontosítva a Steelers.

1998 Szeptember 23 Pittsburgh Steelers 20–13 M&T Bank Stadium Ravens első veresége a  M&T Bank Stadiumban
Október18 Pittsburgh Steelers 16–6 Three Rivers Stadium
1999 Szeptember 19 Pittsburgh Steelers 23–20 M&T Bank Stadium
December 12 Baltimore Ravens 31–24 Three Rivers Stadium Első győzelme Pittsburghban a Ravensnek

2000 évek (Steelers 13-9)

2000 Szeptember 3 Baltimore Ravens 16–0 Three Rivers Stadium
Október 29 Pittsburgh Steelers 9–6 M&T Bank Stadium Utolsó veresége volt a Ravens-nek a szezonban és a végén mint tudjuk megnyerte a Super Bowl XXXV.
2001 November 4 Baltimore Ravens 13–10 Heinz Field Első vereség a Heinz Fielden
Október 16 Pittsburgh Steelers 26–21 M&T Bank Stadium
Január 20 Pittsburgh Steelers 27–10 Heinz Field (AFC Divisional Playoff)
2002 Október 27 Pittsburgh Steelers 31–18 M&T Bank Stadium
December 29 Pittsburgh Steelers 34–31 Heinz Field
2003 Szeptember 7 Pittsburgh Steelers 34–15 Heinz Field
December 28 Baltimore Ravens 13–10 M&T Bank Stadium
2004 Szeptember 19 Baltimore Ravens 30–13 M&T Bank Stadium

Ravens  kiütötte r Tommy Maddox és a újonc Ben Roethlisberger lett a kezdőirányító. Ebben az évben ez vot az egyetlen vereségünk az alapszakaszban amit 15-1 es Steeleres rekorddal zártunk.

December 26 Pittsburgh Steelers 20–7 Heinz Field
2005 Október 31 Pittsburgh Steelers 20–19 Heinz Field
November 20 Baltimore Ravens 16–13(OT) M&T Bank Stadium
2006 November 26 Baltimore Ravens 27–0 M&T Bank Stadium
December 24 Baltimore Ravens 31–7 Heinz Field Ez volt az egyetlen év amikor oda-vissza kikaptunk a Ravenstől.
2007 November 5 Pittsburgh Steelers 38–7 Heinz Field
December 30 Baltimore Ravens 27–21 M&T Bank Stadium
2008 Szeptember 29 Pittsburgh Steelers 23–20(OT) Heinz Field
December 14 Pittsburgh Steelers 13–9 M&T Bank Stadium
Január 18 Pittsburgh Steelers 23–14 Heinz Field (AFC Championship)
2009 November 29 Baltimore Ravens 20–17(OT) M&T Bank Stadium
December 27 Pittsburgh Steelers 23–20 Heinz Field

Forrás : wikipedia.com

Valószínű, hogy a negyedik negyedben rágni fogjuk a körmünket, de hiszem hogy nyerni tudunk

Végezetül találtam egy klassz válogatást a 2004-2010 hollók elleni csatákról.